Facebook
Google +

Jak pozyskać ruch na stronie lub w sklepie internetowym? - Content Marketing

 

   Każdy, kto prowadzi własną stronę lub sklep internetowy bez wątpienia zastanawia się jak pozyskać wartościowy ruch (odwiedziny), które mogą przełożyć się na konwersję (sprzedaż lub inną, pożądaną interakcję). O dziwo, wiele działań można podejmować samodzielnie. Będą one jednak wymagać odrobiny przygotowania z Twojej strony i przede wszystkim wolnego czasu oraz systematyczności.

Pewnie nie raz słyszałeś, że obecnie jedną z najważniejszych metod promocji strony czy też sklepu internetowego jest content marketing (marketing treści). Ale czym on jest i na czym dokładnie polega?

W skrócie content marketing polega na udostępnianiu wartościowych treści, bogatych merytorycznie i często posiadających cechy dydaktyczne. Dla przykładu prowadzisz sklep internetowy w którym sprzedajesz proste narzędzia codziennego użytku, jak śrubokręty, kombinerki, klucze itp. Dlaczego więc nie stworzyć w swoim sklepie dodatkowego działu "artykuły", "blog" lub "poradnik" i opisać np. jak prawidłowo izolować przewody niskiego napięcia?

Oczywiście poradnik taki powinien być Twojego autorstwa i w żadnym wypadku nie może być skopiowany w części lub całości z innych stron internetowych. Nie chodzi tu jedynie o prawa autorskie, ale o sam algorytm Google, który to szybko zauważy i uzna Twoje treści jako duplikat.

Tworząc taki artykuł należy pamiętać, aby był on pisany bez błędów, posiadał możliwie dużą objętość, był bardzo merytoryczny oraz zawierał słowa kluczowe, które są dla Ciebie ważne (czyli wg. powyższego przykładu śrubokręty, kombinerki, klucze). Słowa te powinny być używane w różnych odmianach i formach. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzać absolutnie z ich ilością, gdyż algorytm Google może to także wyłapać.


Im lepszą treść uda Ci się stworzyć na Twojej stronie internetowej, tym większa szansa, że dojdzie do jej "rozprzestrzenienia wirusowego" w wyniku czego ludzie poszukujący odpowiedzi na dane zagadnienia będą odwiedzać Twoją witrynę internetową. A nawet nie wykluczone, że szukając informacji np. na forach internetowych natrafią na linki prowadzące wprost to Twojego artykułu.

Sądzimy, że do content marketingu swobodnie można też zaliczyć tworzenie precyzyjnych i unikalnych opisów produktów oraz wykonywanie zdjęć w dobrej jakości w Twoim sklepie internetowym. Odnośnie samych zdjęć produktów należy wziąć pod uwagę podstawowe zasady ich tworzenia, gdyż ich wykonywanie różni się nieco od standardowej fotografii z jaką mamy do czynienia na co dzień.

Należy pamiętać, że content marketing nie ogranicza się jedynie do artykułów czy też poradników publikowanych na Twojej stronie. Mogą to być również wszelakiej maści raporty, case study, podcasty, webinaria, materiały video, czy też infografiki powiązane tematycznie z Twoją stroną bądź sklepem. Dla przykładu prowadzisz sklep internetowy, gdzie sprzedajesz książki. Czemu więc nie nagrać pliku wideo z zapowiedzią lub prezentacją najciekawszych tytułów, gdzie wyjaśnisz dlaczego warto sięgnąć właśnie po tę pozycję i nie opublikować takowego materiału na YouTube i w mediach społecznościowych?

Dzięki materiałom posiadającym dobry przekaz merytoryczny bez wątpienia Twoja strona lub sklep internetowy, jak i Twoja marka, znacznie zyskają w oczach odbiorców na wiarygodności. Publikacje tego typu należy dodawać systematycznie, np. postanowić sobie, że stworzysz coś i opublikujesz raz na dwa tygodnie. Efekty nie przyjdą od razu, ale jeśli będziesz to robić z należytą starannością i wytrwałością, bez wątpienia odnotujesz wzrost wartościowych odwiedzin od odbiorców szukających konkretnych informacji i co za tym idzie być może także usług lub produktów, które właśnie oferujesz.

 

 

Jeśli chcesz skorzystać z naszej pomocy i usług, lub po prostu masz pytania - nie zwlekaj i skontaktuj się bezpłatnie z nami!

 

 

Artykuł został przygotowany w całości przez zespół Agencji Interaktywnej "MOJA WWW". Jego powielanie, kopiowanie w części, lub w całości jest zabronione. Cytowanie dozwolone w przypadku wyraźnego oznaczenia źródła w postaci linku zwrotnego.

 

 
 
 

 

 

Tagi: Profesjonalne tworzenie, pozycjonowanie stron i wykonywanie sklepów internetowych. Hosting, reklama w Google, dla firm, Kielce, Skarżysko, Starachowice, Włoszczowa, Jędrzejów, Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski, Tarnów, Kraków, Nowy Sącz.

Opinie

PTiEK

Dzięki za cenne uwagi. Może napiszecie więcej takich tekstów w przyszłości?

edek z krainy kredek

Można by rozwinąć ten poradnik...