Facebook
Google +

Właściciel sklepu batard.pl opowiada...

   Zaczyna się zazwyczaj tak samo. Mamy za sobą kilkanaście lat pracy na etacie, kilkanaście lat doświadczeń i mimo, iż osiągamy jakiś poziom stabilizacji, zaczynamy dostrzegać, że czegoś w życiu zaczyna nam brakować. W pewnym momencie widzimy, że jesteśmy znudzeni codziennością. Wtedy zaczynamy myśleć o własnej działalności gospodarczej. W moim przypadku było tak samo. Tak właśnie narodził się pomysł prowadzenia sklepu internetowego. Od pomysłu do realizacji była już krótka droga. Po dokonaniu wszystkich formalności urzędowych związanych z rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej zacząłem poszukiwać realizatora strony mojego sklepu. Na rynku działa kilkadziesiąt firm oferujących usługi tego typu, także wybór nie był prosty. Chciałem, aby firma wykonująca mój sklep posiadała zarówno doświadczenie, lecz nie działała w sposób sztampowy.

 

   Po dokonaniu wyboru zapoznałem się z wizualizacją stron, które przygotował dla mnie wykonawca i tak oto rozpoczęliśmy współpracę. Kilkugodzinne spotkania dały w rezultacie pierwotny wygląd strony mojego sklepu internetowego. W miarę rozwoju mojej firmy (a trwa to już trzeci rok) wygląd strony zmieniał się sukcesywnie. Dodawaliśmy nowe produkty, opisy, zmieniliśmy całkowicie szatę graficzną. O tym, iż były to słuszne decyzje świadczy chociażby dwukrotny wzrost sprzedaży w 2013 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Prostota i przejrzystość strony, dokładne opisy wraz z podanym wymiarowaniem towarów, nieskomplikowany sposób złożenia zamówienia przez klienta i oczywiście konkurencyjne ceny sprawiają, że liczba klientów mojego sklepu internetowego ciągle rośnie. Kilkunastoletnie doświadczenie w branży sanitarnej, indywidualne podejście do klienta, elastyczność i szybka realizacja zamówień sprawiły, że klienci wracają do nas kilkakrotnie.

 

   O zadowoleniu z zakupów świadczy także ponad tysięczna ilość pozytywnych komentarzy na allegro, wzorowa średnia 5,0 i około 800 szt towarów sprzedanych tam tylko w tym roku. Liczba osób odwiedzających mój sklep stale rośnie. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż oferowane przeze mnie towary pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów i sprawdzonych dystrybutorów. Oprócz sprzedaży detalicznej prowadzę również sprzedaż hurtową. Z uwagi na atrakcyjne ceny i jakość moje towary znalazły odbiorców w Polsce i w krajach Unii Europejskiej. Rozpoczynając działalność zdawałem sobie sprawę z wyzwania, jakie niesie ze sobą prowadzenie działalności przy tak dużej konkurencji w branży, ale mając do dyspozycji dobrze zaprojektowany sklep internetowy, dopasowany do mojej branży stało się to o wiele łatwiejsze.

 

Marek Loręcki, właściciel marki Batard, oraz sklepu internetowego batard.pl