Facebook
Google +

Ranking sklepów internetowych 2015

 

Zwycięzcą w kategorii "E-sklep działający najprężniej" zostaje po raz kolejny Pan Marek Loręcki, właściciel batard.pl.

 

1. Po raz trzeci z rzędu wygrywasz w naszym zestawieniu. Jak oceniasz rok 2015 w porównaniu do poprzednich?

Bardzo mi miło, dziękuję. 2015 to rok dla mnie dosyć wyjątkowy, Batard jest na rynku już piąty rok, a więc przy coraz większej ilości działających konkurencyjnych sklepów internetowych w branży sanitarnej uważam to za duży sukces. Coraz więcej zamówień a więc coraz więcej pracy, zatem to bardzo pozytywne doświadczenie i udany rok. Ja jako właściciel mam znacznie więcej obowiązków niż na początku działalności, począwszy od prostych czynności, jak bezpośrednia obsługa zamówień, wysyłka przesyłek i kontakt z Klientem, po zarządzanie firmą, dbałość o jej dalszy rozwój, poszerzanie asortymentu, ciągłe doskonalenie zawodowe poprzez udział w szkoleniach branżowych oraz ciągłe prowadzenie serwisu armatury niektórych znanych marek.

2. Swoja przygodę z e-handlem zaczynałeś od zera. Dziś prowadzisz zapewne jeden z największych e-sklepów w powiecie. Można śmiało powiedzieć, że odniosłeś sukces. Czy były momenty, ze nie szło dobrze i zastanawiałeś się, czy to w ogóle wypali?

Tak, odniosłem swego rodzaju sukces, ale początki nie były najłatwiejsze. Kilka początkowych miesięcy trudnych, prawie bez żadnego zysku, ale nie miałem wątpliwości, czy firma się rozwinie. Wierzyłem, że w przyszłości może być tylko lepiej. Dzisiaj wiem na pewno, że upór i ciągła praca są najważniejsze. Nie bez znaczenia pozostaje dobór odpowiednich narzędzi pracy – właściwie skonfigurowana strona sklepu internetowego, odpowiednia reklama czy pozycjonowanie strony.

3. Jak podchodzisz do Allegro? Starasz sie “przenieść” klienta stamtąd do e-sklepu, czy traktujesz serwis aukcyjny jako dodatkowe źródło zbytu?

W korzystaniu z serwisu Allegro jako sprzedający dostrzegam, mimo wszystko, więcej minusów niż plusów, choć przyznaję w początkowym okresie działalności, gdy mój sklep nie był tak „widoczny” w sieci, transakcje na Allegro stanowiły moje główne źródło sprzedaży i dochodu.

Dzisiaj kontakty z serwisem są raczej sporadyczne. Teraz częściej ja jestem kupującym niż sprzedającym. Dzieje się tak dlatego, że Allegro, według mnie, pobiera stosunkowo duże prowizje za przeprowadzane transakcje sprzedaży i obsługę, narzucając w zamian bardzo sztywne i ograniczone narzędzia. Sprzedaż na Allegro stała się dla mnie zwyczajnie nieopłacalna. Sądzę, iż wymagający Klienci coraz częściej przekonują się, iż zakupy poza Allegro w sklepach internetowych są bardziej przyjazne, bezpieczne, elastyczne i przede wszystkim dużo tańsze.

Posiadanie własnego e-sklepu to zdecydowanie szerszy wachlarz wszelkich rozwiązań, narzędzi i możliwości, pozytywnie wpływających na jakość, funkcjonalność i atrakcyjność oferty sklepu. Obecnie strona www.batard.pl pozycjonuje się znakomicie w sieci, co generuje coraz większą rzeszę klientów odwiedzających mój e-sklep. Odchodząc od Allegro dzielnie zmierzam w kierunku dalszego rozwoju mojego sklepu internetowego. Myślę, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, o czym świadczy m.in. fakt posiadania wielu stałych Klientów, którzy polecają mnie nowym odbiorcom oraz przyjemne opinie i podziękowania, które często otrzymuję po zakończonych transakcjach.

4. Jakie posiadasz plany na rozwój na rok 2016?

W 2016 r. zamierzam znacznie poszerzyć asortyment, rozszerzać nadal sprzedaż hurtową i zwiększyć dotychczasową sprzedaż na rynku Unii Europejskiej. Przymierzam się również do bezpośredniego importu niektórych towarów handlowych. Jeśli chodzi o nowe rozwiązania techniczne to planuję wprowadzić m.in. płatności elektroniczne on-line, co z pewnością ucieszy Klientów i usprawni funkcjonowanie sklepu.

5. Co byś powiedział osobom, które rozważają rozpoczęcie sprzedaży w internecie? Poleciłbyś na początek Allegro, czy e-sklep? A może warto zacząć równocześnie?

Myślę, że przy początkowym braku większych funduszy najprościej jest zacząć od Allegro,
a następnie organizować swój własny e-sklep, do czego zdecydowanie namawiam. Najważniejsze to wierzyć, że przy odpowiednim nakładzie pracy i determinacji osiągnie się sukces.

 

 

Zwycięzcami w kategorii "Debiut roku" zostają Państwo Ewa Krzemińska oraz Dariusz Woszczycki, właściciele abczwierzaka.com.

 

1. Wasz e-sklep został wybrany, jako “Debiut roku”. Co sprawiło, że start w świat e-handlu był udany?

Na wstępie chcieliśmy bardzo podziękować za to wyróżnienie. Na sukces w e-handlu składają się różne elementy, także te, które są niezbędne również w tradycyjnych sklepach jak chociażby dobry produkt czy skuteczny marketing. W naszym sklepie postawiliśmy na produkty wysokiej jakości. Jeśli chodzi o karmy dla psów i kotów przy ich wyborze sugerowaliśmy się opiniami lekarzy weterynarii. Coraz więcej osób kupuje pokarm dobrej jakości dla swoich Pupili. Jednak oprócz tych elementów na sukces w e-handlu składają się również takie elementy jak przejrzysty i funkcjonalny e-sklep – za co jesteśmy wdzięczni Waszej Agencji.

2. Jak podchodzicie do Allegro? Staracie się “przenieść” klienta stamtąd do e-sklepu, czy traktujecie serwis aukcyjny jako dodatkowe źródło zbytu?

W naszym przypadku przynajmniej na razie raczej traktujemy ten serwis jako dodatkowe źródło dochodu. Dosyć ciężko jest „przenieść” klienta portalu akcyjnego do sklepu. Jest to kwestia przyzwyczajeń, ceny itd. Aczkolwiek nie wykluczamy takiej możliwości w przyszłości dlatego cieszą nas Wasze kroki w kierunku pełnej mobilności e-sklepów z takimi portalami.

3. Oferujecie darmową dostawę na terenie Waszego miasta (Ostrowca Świętokrzyskiego) w ciągu kilku godzin od złożenia zamówienia. Naszym zdaniem to doskonały pomysł na przyciągnięcie lokalnego klienta. Jak to wygląda w praktyce, jakie problemy napotykacie?

Tak, dostawa na terenie naszego miasta jest bezpłatna i realizowana bardzo szybko. Staramy się być tu bardzo elastyczni w stosunku do naszych klientów. Dowozimy towar o różnych porach dnia i w różne lokalizacje. Tam gdzie klientowi jest wygodnie – często np. do pracy – wrzucamy worek karmy prosto do bagażnika samochodu klienta. Nie stanowi to dla nas żadnego problemu.

4. Jakie posiadacie plany na rozwój na 2016 rok?

W nadchodzącym roku, chcemy systematycznie poszerzać asortyment naszego sklepu zarówno o karmy jak i akcesoria dla zwierząt. Nie zapominając oczywiście o naszej dewizie – liczy się jakość. Zamierzamy również zwiększyć opcje naszych dostaw o paczko maty aby dać naszym klientom jeszcze większy wybór jeśli chodzi o dostawę. W miarę możliwości chcielibyśmy również skuteczniej promować abczwierzaka.com zarówno w lokalnych mediach jak i w Internecie.

5. Co byście powiedzieli osobom, które rozważają rozpoczęcie sprzedaży w Internecie? Polecilibyście na początek Allegro, czy e-sklep? A może warto zacząć równocześnie?

My zaczęliśmy równocześnie i uważam to za dobre rozwiązanie. E-sklep jest dla nas bardzo ważny, gdyż w większym stopniu pozwala na budowanie marki i przywiązanie do niej klientów, natomiast Allegro pozwala szybko zaistnieć na dużym rynku i co ważne bez większych nakładów finansowych pod warunkiem jednak, że ma się dobry produkt w dobrej cenie.

 

 
 
 

 

 

Tagi: Profesjonalne tworzenie, pozycjonowanie stron i wykonywanie sklepów internetowych. Hosting, reklama w Google, dla firm, Kielce, Skarżysko, Starachowice, Włoszczowa, Jędrzejów, Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski, Tarnów, Kraków, Nowy Sącz.