Facebook
Google +

Ranking sklepów internetowych 2014

   Zgodnie z obietnicą po raz drugi już dokonaliśmy przeglądu sklepów internetowych, jakie wykonaliśmy, aby wyłonić ten najprężniejszy. Postanowiliśmy także urozmaicić nieco nasz mini-plebiscyt i dodać kategorię "Debiut roku", która jak nietrudno się domyślić wyłania sklep najlepiej prosperujący powstały w minionym roku.

   Podobnie jak uprzednio udało nam się także porozmawiać z właścicielami owych sklepów. A wszystko po to, aby podzielili się z Wami swoją wiedzą- na co początkujący e-przedsiębiorca zajmujący się sprzedażą internetową powinien zwrócić szczególną uwagę.

 

 

Kategoria "Sklep internetowy, jaki wykonaliśmy działający najprężniej" -zwycięża batard.pl, właściciel Marek Loręcki.

 

Q: W ubiegłym roku zająłeś pierwsze miejsce w naszym rankingu na najlepiej prosperujący sklep internetowy jaki wykonaliśmy i utrzymałeś swoją pozycję. Czemu zawdzięczasz sukces?

A: Sukces… Miarą sukcesu jest dla mnie zadowolenie klientów, którzy wracają ponownie. Może to zabrzmi górnolotnie, ale już na początku działalności postawiłem na uczciwość w kontaktach z moimi klientami, również tę informacyjną. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż posiadam specjalistyczną wiedzę w zakresie oferowanego asortymentu, parametrów technicznych, technik produkcji oraz montażu. Przez cały czas podnoszę ją na szkoleniach a weryfikuję w kontaktach z moimi klientami. Nie ograniczam się tylko do ekspresowej wysyłki zamówionego towaru, która stała się już standardem, ale również chętnie służę radą w zakresie doboru towaru, jego instalacji, czy ewentualnej naprawy. Większość zdjęć produktów w sklepie wykonuję i wymiaruję własnoręcznie, co gwarantuje stuprocentową wiarygodność. Posiadam w ofercie produkty wysokiej jakości. Reklamacje, które zdarzają się sporadycznie, rozpatruję bez zbędnej zwłoki. Starannie zapakowane produkty trafiają do odbiorców dzięki sprawdzonym firmom kurierskim i niezawodnej Poczcie Polskiej. Stali klienci mogą liczyć na rabaty.

 

Q: Jesteś w trakcie otwarcia nowego biura stacjonarnego. Masz własny magazyn. Klienci będą mogli odebrać towar osobiście. Czy możemy mówić, że zacząłeś od sprzedaży internetowej a po trzech latach otwierasz także sklep stacjonarny?

A: Nie będzie to typowy sklep stacjonarny, pozostanę nadal wierny sprzedaży wysyłkowej. Jak najbardziej, mogę powiedzieć, że wszystko zaczęło się od e-biznesu. Od tego momentu cały czas poszerzałem asortyment. Obok klientów indywidualnych pojawiało się coraz to więcej odbiorców hurtowych, z którymi owocnie współpracuję. Postanowiłem otworzyć punkt odbioru zamówień złożonych drogą elektroniczną, co jeszcze skróci czas od złożenia zamówienia do dotarcia do klienta i wyeliminuje koszty przesyłki. Stąd dodatkowe zaplecze biurowo-magazynowe. Będzie to również punkt serwisowy, bowiem oprócz sprzedaży internetowej zajmuję się naprawą serwisową armatury sanitarnej.

 

Q: Jak przebiega Twoja współpraca z agencją interaktywną, która Cię obsługuje. Czy jesteś zadowolony?

A: Z agencją interaktywną Moja WWW współpracuję od samego początku. To dzięki jej pracownikom mogę zająć się prowadzeniem działalności nie martwiąc się o odpowiednie narzędzia. To oni dostarczyli mi zaprojektowany do moich potrzeb funkcjonalny sklep internetowy. Zapewnia on kompleksowo możliwość sprzedaży online. Pierwotnie zaprojektowany sklep z czasem rozszerzaliśmy o nowe elementy. Tylko dzięki pomocy agencji interaktywnej przyjął on dzisiejszy, zamierzony przeze mnie wygląd i funkcjonalność. Pozostaję przez cały czas we współpracy z pierwotnie wybraną agencją, która na bieżąco wdraża moje pomysły, a ponadto promuje i pozycjonuje moją stronę w sieci. Jestem bardzo zadowolony z usług, które świadczy agencja interaktywna Moja WWW, o czym świadczy fakt, iż ograniczyłem sprzedaż na serwisach aukcyjnych na rzecz bezpośredniej sprzedaży poprzez własny sklep internetowy.

 

Q: Czy gdybyś mógł cofnąć się te 3 lata wstecz - co byś sam sobie podpowiedział? Co zrobił inaczej?

A: Będąc na początku drogi – działalności w e-biznesie – na pewno nie zawróciłbym. Patrząc z perspektywy czasu podjąłem słuszną decyzję. Jedyne co bym zmienił to moment założenia sklepu internetowego – zrobiłbym to zapewne o wiele wcześniej.

 

Q: Kilka kluczowych rad od siebie dla osób myślących o starcie z własnym e-biznesie w dziedzinie handlu internetowego.


A: Najważniejsze to podjąć bez wahania decyzję. Czasem warto zaryzykować i porzucić pracę na etacie w stabilnej strukturze, warto zaryzykować i pracować dla siebie. Stworzyć nową markę a e-biznes stwarza ku temu ogromne możliwości, ze względu na fakt, iż dociera do milionowej rzeszy odbiorców na całym świecie. Najważniejszą radę, jaką mogę przekazać dla osób rozpoczynających działalność we własnym e-biznesie w dziedzinie handlu internetowego to wybór profesjonalnej agencji interaktywnej, która dostarczy właściwe narzędzia do prowadzenia sklepu, a potem praca…praca…praca…oczywiście z przyjemnością.

 

 

 

Kategoria "Debiut roku" -zwycięża amewik.com, właściciel Dagmara Major.

 

Q: Swoją przygodę z e-handlem rozpoczynała Pani na Allegro. Dlaczego zdecydowała się Pani także na własny sklep internetowy?

A: Swój sklep internetowy to promowanie swojej marki, nie marki allegro. To budowanie prestiżu swojego sklepu. Własny sklep internetowy tworzymy sami, według swoich koncepcji, wizji, nie według reguł narzuconych przez allegro.Q: Czy doświadczenie zdobyte w sprzedaży poprzez portal aukcyjny pomogło na starcie z własnym sklepem?

A: Poniekąd tak, jest to dobre narzędzie, aby zbadać popyt klientów na dany produkt.


Q: Skąd jeszcze oprócz własnej wiedzy czerpała Pani informacje dotyczące e-handlu i prowadzenia sklepu internetowego?

A: Założenie i prowadzenie sklepu internetowego, handel w sieci to godziny spędzone na poszukiwaniu najbardziej dogodnych rozwiązań, przeważnie w sieci. Bardzo ważne jest również nawiązanie współpracy z odpowiednią osobą (firmą), która w sposób profesjonalny przygotuje sklep internetowy według naszych koncepcji i pomysłów oraz w późniejszym czasie będzie nas wspomagać w kwestiach technicznych prowadzenia sklepu.


Q: Jaką rolę odegrała reklama (pozycjonowanie, AdWords, portale społecznościowe) w Pani sukcesie?

A: Reklama to dźwignia handu, bez reklamy i pozycjonowania sklep nie zaistniałby w sieci w taki sposób, jakbyśmy tego chcieli. Skuteczna reklama przedkłada się na większą ilość klientów naszego sklepu.

Q: Kilka kluczowych rad od siebie dla osób myślących o starcie z własnym e-biznesem w dziedzinie handlu internetowego.

A: Handel internetowy jest to ciężki kawałek chleba, wymagający bardzo dużej wytrwałości, pracy, pomysłów. Ciągłych modyfikacji, zmian, podążania za trendami i wymaganiami klientów. Na pewno przynosi jednocześnie wiele satysfakcji z pracy nad własną marką, pracy dla siebie.